Final Round 19 Results

Final Round 19 Results

Final Round 19 Results – Ένα από τα μεγαλύτερα event για Fighting Games έφτασε στο τέλος του, η λίστα με τα παιχνίδια είναι πραγματικά εντυπωσιακή και η προσέλευση του κόσμου πολύ μεγάλη. Σημαντικό ρόλο για αυτό έπαιξε το Street Fighter V και το γεγονός ότι πραγματοποιήθηκε το πρώτο Capcom Pro Tour, παίχτες από όλο το κόσμο ταξίδεψαν για να δοκιμάσουν τη τύχη τους για να κερδίσουν πολλά χρήματα και μία θέση στα τελικά.

smalllogo_sf5

1. RZR|Infiltration (Nash)
2. MCZ|Tokido (Ryu)
3. MCZ|Mago (Karin)
4. MJS|Haitani (Necalli)
5. Brenttiscool (Ken)
5. PH|Nando Tovar (R. Mika)
7. GC|Go1 (Chun-Li)
7. cR|SonicFox (F.A.N.G)9. EG|Justin Wong (Karin)
9. FlashMetroid (Vega)
9. Liquid|NuckleDu (Nash)
9. GGP|Kazunoko (Cammy)
13. RB|Snake Eyez (Zangief)
13. PH|Crackfiend (Chun-Li)
13. Julio (Ken)
13. PG|Filipino Champ (Dhalsim)

17. Chris Tatarian (Ken)
17. Nacer (Ryu)
17. EG|K-Brad (Cammy)
17. Wolfkrone (Laura)
17. YOMI|Joel (Ryu)
17. EG|PR Balrog (Necalli)
17. EG|Ricki Ortiz (Chun-Li)
17. Kenneth Pope (Necalli)

25. RZR|Fuudo (R. Mika)
25. YP|Filipinoman (Chun-Li)
25. NYChrisG (Cammy, Laura)
25. RayRay (Chun-Li)
25. El Cubano Loco (Vega)
25. /r/Kappa|Poongko (Cammy)
25. Reiketsu (Vega)
25. TA|Marvisto (Ryu)

33. RB|Bonchan (Ryu)
33. CoinUp|Ludovic (Chun-Li)
33. Chris Hu NYC (Karin)
33. MC|XSK Samurai (Ryu)
33. LI Joe (Nash)
33. Graham Wolfe (Chun-Li)
33. Rylander (Dhalsim)
33. PH|LPN (Birdie, Nash)
33. WFX|801 Strider (Cammy)
33. DOT|Danke (Vega)
33. PandaTV|Dakou (Karin)
33. F3|NinjaCW (R. Mika)
33. Qanba|Xiao Hai (Ryu)
33. RZR|Xian (F.A.N.G)
33. EG|Momochi (Chun-Li)
33. UA|Jan (Birdie)

49. SweetDaddyGoodlo (F.A.N.G)
49. F3|Alucard (Necalli)
49. SR Red (Nash)
49. YOMI|Dieminion (Nash)
49. TS|NerdJosh (Rashid)
49. UA|Brandon Alexander (Ryu)
49. Ghodere (Zangief)
49. OMG Itz Andre (R. Mika)
49. SL|Burnout
49. YOMI|Cardell (Birdie)
49. VGP|Chaotix (Karin)
49. Gol Boi Toi (M. Bison)
49. TSC|IFC Yipes (Necalli)
49. Damdai (Ryu)
49. LU|Alex Valle (Ryu, Rashid)
49. DBJoseph (Karin)

1. Saint (Shaheen)
2. Sodam (Xiaoyu)
3. ATL|HOA (JACK-7, Dragunov)
4. ITS|Princess Ling (Xiaoyu)
5. Renoface (Lucky Chloe, Claudio, Law)
5. KIT|Shinblade (Steve)
7. oNI-Jin (Kazuya)
7. N8nmonster (Lucky Chloe)

smalllogo_ttt2

1. ATL|SpeedKicks (Jin, Hwoarang)
2. El Negro Piripicho (Jinpachi, Wang | Raven, Kunimitsu | Others)
3. ATL|HOA (JACK-6, P-JACK | Eddy, JACK-6)
4. Saint (Ganryu, Bob)
5. ITS|PrincessLing (Xiaoyu, Lei)
5. BFGC|Maknificent (Lars, Feng | Eddy, JACK-6)
7. ITS|JustFrameJames (Marshall Law, Yoshimitsu)
7. ITS|BMNS-13 (Hwoarang, Baek)9. NG|Obscure (Alisa, Wang)
9. ITS|Crowder (Jaycee, Lee)
9. Sodam (Xiaoyu, Lars | Xiaoyu, Miharu)
9. Mateo
13. ITS|CuddleCore (Alisa, Xiaoyu)
13. BrawlPro (Lars, Armor King)
13. KoDee
13. Glaze

17. YOMI|BigBoi
17. Fuko
17. KIT|Lil Majin
17. ITS|Drum-EFX (JACK-6, Asuka)
17. Shadow20z
17. WayGamble
17. StillElectric (Devil Jin, Kazuya)
17. Liquid

25. Rick the Ruler
25. Blacklist Grand
25. OBS|The Game
25. ITS|CuteTricks
25. LJR (Roger Jr., Jaycee)
25. Alexis Hightop
25. Panchon
25. TFA|JodyTheGreat

smalllogo_mkx

1. cR|SonicFox (Erron Black – Gunslinger, Others)
2. cR|Dragon (Alien – Tarkatan, Tanya – Kobu Jutsu)
3. Lord Pnut (Kotal Kahn – War God)
4. YOMI|Slayer (Kung Jin – Shaolin, Kung Lao – Tempest)
5. YOMI|Michaelangelo (Quan Chi – Summoner, Johnny Cage – A-List)
5. YOMI|DJT (Kung Jin – Shaolin)
7. Coosco (Sonya Blade – Covert Ops)
7. VGP|Ominous (Jax – Wrestler, Jax – Heavy Weapons)

smalllogo_umvc3

1. EG|Justin Wong (Wolverine, Storm, Akuma | Vergil, Storm, Akuma)
2. NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil)
3. StaticAlpha (C. Viper, Dr. Doom, Strider)
4. NB|DualKevin (Deadpool, Dante, Hawkeye)
5. RayRay (Magneto, Dr. Doom, Sentinel)
5. PZPoy (Zero, Dr. Doom, Phoenix)
7. Flux (Zero, Vergil, Dante)
7. UA|Jan (Hulk, Shuma-Gorath, Haggar)

_________________________________________________

smalllogo_doa5lr

1. RIG|Kwiggle (Phase 4, Rachel)
2. CrazySteady (Leifang, Sarah, Tina, Jacky, Eliot)
3. UGS|HajinShinobi (Ayane)
4. cR|SonicFox (Marie Rose, Christie)
5. Nykko (Leifang)
5. Hoodless TK (Rig)
7. DrowningMan (Jann Lee)
7. ElectrifiedMann (Helena, Pai Chan)

smalllogo_ggxrd
1. Dogura (Sin)
2. GGP|Kazunoko (Sol)
3. BT|MarlinPie (Zato-1)
4. PAG|LostSoul (Elphelt)
5. Doren2k (Elphelt, Sol)
5. NT|DavidCue (Zato-1)
7. TSB|Mynus (I-No)
7. Dekline (Sin)9. D-Link|LordKnight (Millia)
9. Dot Nova (Potemkin)
9. KIT|Lil Majin (Chipp)
9. PotentShell (Bedman)
13. FF|ElvenShadow (Faust)
13. TheArm (Ramlethal)
13. HNH|KizzieKay (Sin)
13. NikoMaki (Zato-1)

_________________________________________________
smalllogo_ssbwiiu
1. ANTi (Zero Suit Samus, Sheik, Mario)
2. Scatt (Mega Man, Cloud)
3. SWS|Fatality (Captain Falcon)
4. LordMix (Bowser)
5. ONI|Day (Lucario)
5. Wrath (Sonic)
7. Rango (Ike)
7. Player-1 (Diddy Kong)

_________________________________________________
smalllogo_pokken
1. GC|Go1 (Suicune)
2. KOA|TheAppleBOOM (Pikachu)
3. NG|Obscure (Suicune, Pikachu)
4. EG|Justin Wong (Weavile)
5. 482|MastaStef (Sceptile, Pikachu Libre)
5. 482|Doza (Pikachu)
7. SHG|Dobo-Kun (Pikachu Libre)
7. 482|PremiumTax (Gengar)

_________________________________________________
smalllogo_ssbm
1. CT|The Moon (Marth)
2. Twitch (Fox, Yoshi)
3. SS|FlaminRoy (Fox)
4. NT|DavidCue (Falco)
5. Articanus (Marth)
5. Moe|Upke (Zelda, Fox, Marth)
7. Chaddd (Fox, Ganondorf)
7. SS|Fullmetal (Marth)

_________________________________________________
smalllogo_usf4
1. Liquid|NuckleDu (Guile)
2. Qanba|Xiao Hai (Evil Ryu)
3. RZR|Xian (Gen)
4. Brenttiscool (Rufus)
5. ESPR|Mono (M. Bison)
5. Wolfkrone (C. Viper)
7. EH|Velociraptor (Gouken)
7. LU|Alex Valle (Ryu)9. PAG|Glitch (Rufus)
9. Keno (Balrog)
9. DaFeetLee (Cammy)
9. DerrickLegend (Juri)
13. PandaTV|Dark Jiewa (Ken)
13. NB|Squall (Abel)
13. Pokchop (Abel)
13. Neon Verte (Rose)

_________________________________________________
smalllogo_killerinstinct
1. F3|Sleep (Aria, Kan-Ra, Glacius)
2. PAG|PinkDiamond (Maya)
3. UA|Bass (Spinal, Cinder)
4. BH|Thompxson (Jago)
5. YOMI|JagoBlake (Jago)
5. UL|ZeroMayCry (Aria)
7. Hatake Osawa/> 7. Detroid Deion (Cinder)

_________________________________________________
smalllogo_sf3
1. NYChrisG (Yang)
2. Frantastic (Yun)
3. FaceNC (Chun-Li)
4. CajunStrike (Makoto)
5. KnuckleDust (Makoto)
5. Omega Urien (Urien)
7. Troy (Yun)
7. Eugene (Ibuki)

_________________________________________________

smalllogo_ssf2t
1. Damdai (O. Ryu)
2. EMP|Hiro (Vega, Chun-Li, M. Bison)
3. Comeback (E. Honda, Balrog)
4. Cosmic Ape (M. Bison)

_________________________________________________

smalllogo_sfa2
1. BAS (Akuma)
2. John Gordon (Rose, Ken)
3. LU|Alex Valle (Ryu, Zangief)
4. EMP|Hiro (Chun-Li)

_________________________________________________

smalllogo_cvs2
1. BAS
2. Baltimore Chun
3. Dash
4. Peter

Team Tournaments

 

smalllogo_sf5
Street Fighter V 5V5 Results
1. Team Japan 1
– MCZ|Tokido (Ryu)
– RB|Bonchan (Ryu)
– MCZ|Mago (Karin)
– RZR|Fuudo (R. Mika)
– MJS|Haitani (Necalli)2. Team BBC Logic
– Diego V (Cammy)
– F3|Alucard (Necalli)
– TA|Marvisto (Ryu)
– LI Joe (Nash)
– TA|Moons (M. Bison)

3. Hold Dat L
– Tampa Bison (M. Bison)
– YOMI|Dieminion (Nash)
– NYChrisG (Cammy)
– Wolfkrone (Laura)
– TS|Arturo Sanchez (Dhalsim)

smalllogo_sf5
Street Fighter V 3V3 Results
1. Where is Floe?
– EG|Justin Wong (Karin)
– PG|Filipino Champ (Dhalsim)
– EG|Ricki Ortiz (Chun-Li)2. Team Japanese
– Boeken (R. Mika)
– GGP|Kazunoko (Cammy)
– Reiketsu (Vega)

3. Dictator Power
– Dogura (M. Bison)
– BAS (Nash)
– GC|Go1 (Chun-Li)

4. Marshmallows
– NoelBHungry (Vega)
– F3|Alucard (Necalli)
– TA|Moons (M. Bison)

Leave a Comment.